půjčovna lodí jizera - kánoe - rafty - Malá Skála
....
....
....
Jizera - Sjízdnost - Stav vody

Jizera - sjízdnost

Aktuální stav vody v řece Jizeře

Vodočty na Jizeře: Na středním toku Jizery se nachází vodočet v Železném Brodě, bohužel je situován do místa, kde je poměrně široké koryto s rovným dnem a tak je pro orientaci sjízdnosti řeky na kánoi v letních měsících v podstatě nepoužitelný. Železnobrodský vodočet na Jizeře zaznamenává dobře větší výkyvy hladiny a skvěle poslouží pro orientaci při zvýšených průtocích v Jizeře.

V případě, že si chcete ověřit sjízdnost Jizery, pak můžete zavolat: 601 540 540 nebo poslat e-mail: lode@klokoci.cz do naší Půjčovny lodí Klokočí. Rádi Vás budeme informovat, jak to na řece Jizeře vypadá. Aktuální informace také naleznete na stránkách našeho Blogu a stránkách Facebooku.

Ne všechny české řeky mají silné bratry v podobě velkých hor jako tomu je u naší Jizery, do které teče voda z jizerskohorských a krkonošských kopců, Jizeru tak můžeme prohlásit za poměrně vodnatou řeku. Proto, aby v létě vše fungovalo tedy stačí, když párkrát za prázdniny v horách zaprší. Obecně můžeme konstatovat, že Jizera je ze Spálova, kde hladinu vody posiluje přítok Kamenice, sjízdná po celý rok.