Půjčovna lodí Jizera - Farma Klokočí - kánoe - rafty - Malá Skála
....
....
....
Test koloběžek

Test koloběžek - Půjčovna koloběžek Malá Skála a Dolánky

Test koloběžek pro Půjčovnu Klokočí

Do půjčovny koloběžek Klokočí v Malé Skále a Dolánkách jsme chtěli to nejlepší na trhu. Před nákupem koloběžek jsme nechali udělat velký a rozsáhlý test koloběžek. Z testu vznikl níže publikovaný článek, který Vám může posloužit například při výběru koloběžky před zamýšlenou koupí. Otištěný článek zde: Test koloběžek

Testujeme koloběžky pro půjčovnu

Na začátku září 2014 nás oslovila Půjčovna lodí Klokočí.cz s požadavkem na vytipování vhodných koloběžek do jejich základen u cyklostezek na Jizeře a Ploučnici. Požadavkem bylo vybrat kvalitní koloběžky, které vydrží každodenní zátěž a vytvořit portfolio modelů tak, aby v půjčovně byly kolobky vhodné pro malé děti i dospělé, pro turisty i aktivní sportovce. Doporučit vhodné stroje na asfalt a šotolinovou cyklostezku, ale také model pro sjezdy po lesních cestách a loukách z nejvyššího kopce Českého ráje – Kozákova.

Z dvaceti koloběžek čtyři

Výběr koloběžek probíhal tři měsíce, testovali jsme na cyklostezkách Českého ráje, kolem Ploučnice, na pražských ulicích, v lesoparcích, ale také v Jizerských horách a Krkonoších. Z dvacítky zkoušených koloběžek, jsme doporučili zakoupit koloběžky čtyř modelů, které považujeme za špičkové a vhodné pro vysokou zátěž půjčovny. Vybrané koloběžky představujeme v následujícím testu.

Vyřazené koloběžky

Část modelů poslala domů závada – prasklý rám, ohlá řídítka, špatné brzdy. Nechceme tvrdit, že ostatní stroje ve světě koloběžek jsou šunty. Některé opravdu bez úhony přečkaly i náš test, ale prostě se nám nelíbil jejich design nebo použité komponenty. V jednom případě jsme také vyřadili kvalitní koloběžku(původem ze Spojených států) kvůli vysoké pořizovací ceně.

Zvítězili Finové a Češi

Vítězné modely jsou dvou značek, finské společnosti KICKBIKE a tuzemského výrobce KOSTKA.

Kvalitní rám + velikost kol

Při našem testu se jasně ukázalo, že parametrů pro výběr koloběžky nemusí být mnoho. Za ty nejdůležitější jsme nakonec označili dva. Kvalitní rám a velikost kol. Dobře navržený a poctivě svařený rám, ať už u koloběžek převládající ocelový, nebo lehčí duralový, u dražších modelů. Rám musí opravdu něco vydržet, oproti cyklo rámu je mnohem více namáhán, nekvalitní svařenec prostě nevydrží. Čím větší kola (především pak kola přední), tím rychlejší dokáže koloběžka být. Také je stabilnější při rychlém sjezdu po asfaltu. Velikost kol by měla samozřejmě korespondovat s velikostí postavy.

Tak jdeme na čtyři vítězné modely:

Koloběžka KickBike Cruise Max (26"/20")

Designová koloběžka Cruise Max finského výrobce Kickbike se může pochlubit kvalitním duralovým rámem, který se neprohýbá a neubírá tak jezdci sílu při odrazu. Pohodlná retro řídítka umožňují vzpřímenou jízdu, sportovní jedinci je samozřejmě mohou vyměnit za řídítka rovná. Široké pláště kol zajišťují větší bezpečí při sjezdech, hladký vzorek nezdržuje při jízdě na asfaltu. 26" přední ráfek společně s vysokou pneumatikou dělají z koloběžky rychlý stroj velikosti 28". Tuto koloběžku si oblíbí především sportovní ženy, pro pocit bezpečí při rychlé jízdě z kopce. Koloběžka KickBike Cruise Max může být také zajímavým luxusním dárkem. V ceně zadní a přední blatník + pumpička.
....
Koloběžka KICKBIKE Cruise Max

Koloběžka KickBike Sport G4 (28"/18")

Ocelový rám koloběžky Sport G4 vydrží i hrubé zacházení, 28" přední kolo dělá ze stroje opravdového rychlíka. Koloběžka je osazena sportovními řidítky s berany. Kolobku ocení sportovní muži, jde o nejrychlejší stroj testu, tuhý rám neubírá sílu při odrazu. V ceně zadní a přední blatník + pumpička.
....
Koloběžka KICKBIKE Sport G4

Koloběžka Kostka Tour 3 (26"/20")

Kvalitní koloběžku Tour 3 s ocelovým rámem od českého výrobce Kostka. Přední 26" kolo umožňuje pohodlnou jízdu nejen dospělákům, ale také dětem od deseti let věku. Delší nášlap nabízí velký prostor pro nohy. Kola koloběžky jsou osazena užšími náboji kol 65 mm – speciálně pro koloběh. Rám vydrží hrubé zacházení a výrobce ho dodává v zajímavých barvách.
....
Koloběžka KOSTKA Tour 3

Koloběžka Kostka Hill 3 (20"/16")

Koloběžka Hill 3, také s kvalitním ocelovým rámem a předním 20" kolem bude zajímavým modelem pro všechny děti. Vzhledem k únosnosti rámu 150 kg a použitým kvalitním komponentům se na ní bezestrachu budou prohánět také dospěláci. Menší model se bude také lépe převážet v kufru auta, třeba na chalupu.
....
Koloběžka KOSTKA Hill 3

Osazení koloběžek

Určitě jsme nazapomněli hodnotit ani to, čím je koloběžka osazena, zda má kvalitní náboje kol, brzdy, představec a řídítka.

Design koloběžek

Koloběžka se nám musela také líbit. U Kickbiků je to elegantně tvarovaný rám do oblouku zakončený zadní vidlicí z obdélníkových hranolů. Koloběžky Kostka nabízejí pěkný železný subtilní rám s trendy reflexním lakem a elegantním stojánkem.

Výška nášlapu

Čím výš nášlap je, tím namáhavějším se jízda na koloběžce stává, proto se výrobci snaží umístit nášlapnou plochu co nejníže. Nízký nášlap ovšem poté koliduje s nerovnostmi při jízdě v terénu, v naší vlasti bohužel také po nekvalitních asfaltkách, mnohdy plných nebezpečných děr. Proto je těžké najít kompromis. Oba výrobci finský KickBike i český Kostka na proměnnou výšku nášlapu mysleli. U Kickbiku stačí povolit zadní kolo a upevnit střed na připravené návarky a tím zvýšit nášlap + seřídit špalky zadní brzdy. Český výrobce Kostka řeší požadavek zvýšení průjezdnosti pomocí distanční podložky, vkládané mezi přední vidlici a rám koloběžky.

Prodejní sklad půjčovny Klokočí

Všechny modely nakoupila půjčovna Klokočí.cz také do prodejního skladu. A tak si je můžete nejen půjčit a vyzkoušet, ale také zakoupit.

Kde objednat koloběžku

telefon: 601 540 540
e-mail: kolobezky@klokoci.cz
– garantovaná nejnižší cena
– poukaz na splutí Jizery jako dárek
– doprava zdarma