půjčovna lodí jizera - kánoe - rafty - Malá Skála
....
....
....
Večer na Jizeře u Zrcadlové kozy.
jh

Půjčovna lodí Jizera, Zrcadlová koza – Farma Klokočí

Průvodce po Jizeře – Zrcadlová koza

Jizera u Zrcadlové kozy: Vodu v řece tu již drží dolánecký jez, takže je tu voda klidná, příjemně se v ní plave. To, že jste u Zrcadlové kozy poznáte z řeky podle plážiček s bílým pískem. Čeká tu na vás posečená louka, kde můžete tábořit a také příjemná restaurace. Od Zrcadlové kozy je to do Dolánek čtyři sta metrů. Příjemnou procházkou odsud dorazíte k vlaku za dvacet minut.
Pověst o Zrcadlové koze: Je několik verzí jak vznikl místní název U Zrcadlové kozy, avšak tento jediný je správný, jak nakonec potvrdily archeologické vykopávky na místě samotném:
Před mnoha a mnoha lety se na břehu Jizery zastavil mladík s dívkou. Jediný majetek, který oba měli se skrýval v bělounké rohaté koze. Zelená louka a dostatek vody v řece vnukla mladíkovi myšlenku usadit se a míti farmu. Mléko a maso se zachtělo mladému páru prodávati keltům, co po řece v kánoích se proháněli. Avšak voda v Jizeře tu byla příliš klidná, úplné zrcadlo. Koza v ní stále viděla rohatou nestvůru a za chvíli z toho byla na nervy. A tak mladík s dívenkou kozu prodali a otevřeli si pro kelty zájezdní hostinec.