půjčovna lodí jizera - kánoe - rafty - Malá Skála
....
....
....
jh

Půjčovna lodí Jizera – Malá Skála – Farma Klokočí

Průvodce po Jizeře – Malá Skála

Co nevynechat na Malé Skále: Hned vedle silničního mostu přes Jizeru najdete Boučkův statek. Roubená chalupa se stodolou je ukázkou původní maloskalské architektury, statek není mrtvým skanzenem, ukrývá hostinec a galerii, v patře je informační centrum, kde můžete využít připojení k internetu na dvou veřejných stanicích. Nedaleko Boučkova statku najdete základnu naší půjčovny lodí Klokočí.cz, stačí přejít most a dát se doleva, nebo přebrodit Jizeru.
Dalším zajímavým místem v obci je hrad Vranov známý pod názvem Pantheon. V zadní části rozsáhlého hradu vystoupejte po úzkém schodišti na nejvyšší místo celého skalního ostrohu – skalní vyhlídku s křížem. Tady určitě nechybí pocit, že jste opravdu vysoko. Nabízí se pohled na Frýdštejn, Kopaninu, Suché Skály a Jizeru. Až opoustíte hrad, dejte se za bránou doprava, vrstevnicová cesta vás dovede k můstku na skalní věž, zde budete mít celou Malou Skálu jako na dlani, Jizeru s maloskalským jezem uvidíte šedesát metrů pod sebou.
Jizera na Malé Skále: Na Malé Skále mapa: 6 na vás čeká jediný jez široko daleko, kde jeho stavitelé nezapomněli na vodáky a vybudovali sportovní propust, chcete-li šlajsnu. Kdo chce přenést, ať přenáší vlevo.