Půjčovna lodí Jizera - Farma Klokočí - kánoe - rafty - Malá Skála
....
....
....
Půjčovna lodí Jizera - Vodácké výlety po řece Jizeře

Půjčovna lodí Jizera - Farma Klokočí - výlety po Jizeře

Základní trasy vodáckých výletů po Jizeře

Trasu výletu můžete zvolit libovolně. Lodě Vám přistavíme kamkoli a z cíle plavby si je opět odvezeme. Pro inspiraci Vám předkládáme základní trasy výletů po Jizeře. Rezervce lodí: lode@klokoci.cz nebo tel.: 601 540 540

1. Malá Skála – Dolánky (8 km)

Trasa plavby po Jizeře z Malé Skály do Dolánek je nejoblíbenějším výletem po řece Jizeře. Osmikilometrová plavba po řece trvá přibližně tři hodiny. Cena půjčovného: kánoe 390 Kč, raft: 900 Kč V tomto úseku řeka Jizera protéká chráněnou krajinnou oblastí Český ráj a významnou geologickou lokalitou – Průlomem Jizery u Rakous. Jizera zde vytváří obrovský dvojitý meandr. Mapa výletu Malá Skála - Dolánky.
Úsek z Malé Skály do Dolánek je ideální pro rodiny s dětmi a začátečníky - na tomto úseku řeky není žádný jez.
V případě, že si naopak chcete spestřit vodácký výlet sjetím jezu, rádi Vám lodě přistavíme nad jez v Malé Skále (Cena zůstává stejná).
Jak zpět: Ti co nepospíchají domů se můžou posilnit v Dolánkách na naší základně a poté nasednout na koloběžku Cena půjčovného: koloběžka na cestu zpět: 170 Kč a po nové cyklostezce Jizera dorazit zpět na Malou Skálu. Cyklostezka vede po rovině a není náročná, výlet zvládnou i menší děti, pro které je v naší Půjčovně koloběžek Klokočí připraveno několik velikostí koloběžek. Zpět na naši základnu v Malé Skále, kde jste zaparkovali Vaše auto, se také z Dolánek dopravíte samozřejmě vlakem (Dolánky - Malá Skála - jedna zastávka, pětiminutová cesta vlakem - jízdní řád dostanete v naší půjčovně lodí). Mapa výletu Malá Skála - Dolánky.

2. Líšný – Dolánky (10 km)

Trasu č. 1 Malá Skála – Dolánky si můžete prodloužit o 2 nádherné kilometry plavbou po Jizeře z Líšného. V Líšném pohodlně zaparkujete, 200 metrů od řeky je vlaková zastávka Líšný. Obec se také nachází na nově vybudované cyklostezce Jizera. Webkamera Líšný. Mapa výletu Líšný – Dolánky.

3. Podspálov – Dolánky (18 km)

Chcete-li strávit na řece více času zvolte výlet po Jizeře z Podspálova (železniční zastávka Spálov) do Dolánek. Jde o plavbu na celý den, proto doporučujeme z Podspálova vyplout brzy ráno. Lodě přistavujeme k železniční zastávce Spálov většinou na devátou hodinu, kdy k soutoku Jizery s Kamenicí přijíždí jeden z ranních vlaků. Tuto trasu můžete také rozdělit do dvou dnů a cestou přenocovat třeba v Malé Skále. Mapa výletu Podspálov – Dolánky.